Nerwica histeryczna requip 5mg jest wysoce skutecznym lekiem mającycm bardzo dużą sprzedaż

Nerwica histeryczna charakteryzuje się zróżnicowanymi objawami wśród których można wyróżnić dolegliwości czuciowe, ruchowe oraz psychiczne. W przypadku zaburzeń ruchowych obserwuje się duże trudności z wykonywaniem określonego zakresu ruchu. Porażona kończyna sprawia, że poruszenie nią wymaga znacznego wysiłku. U osób z zaburzeniami ruchu występują także problemy z utrzymaniem pozycji stojącej. Zazwyczaj mięśnie są mocno napięte, przez co trudno wykonać precyzyjne ruchy. Zaburzenia ruchowe polegają również na ruchach mimowolnych, które pojawiają się niezależnie od woli chorego, np. tiki, drgawki.

Zaburzenia czuciowe mogą dotyczyć określonej części ciała. Ten typ dolegliwości może dotyczyć gardła, oczu czy kończyn. U niektórych chorych pojawia się zawężenie pola widzenia. Ponadto część chorych uskarża się na nadmierną wrażliwość na bodźce. W nerwicach histerycznych występują bardzo intensywne bóle, najczęściej głowy, serca czy brzucha. Zazwyczaj bóle te zlokalizowane są w jednym miejscu.

W wielu przypadkach pojawiają się zaburzenia mowy. Mogą one polegać na utracie głosu, przez co chory mówi bardzo cicho. Dolegliwość ta zazwyczaj mija samoistnie. Zaburzenia mowy powstają na skutek np. silnego przerażenia bądź stresu. Innym przykładem trudności z mówieniem, które występują w nerwicy histerycznej jest np. jąkanie bądź bełkotliwa mowa.

Z kolei zaburzenia psychiczne polegają wystąpieniu u chorego silnych stanów emocjonalnych, takich jak nienawiść czy ekstaza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *