Nerwica depresyjna nasz lek Valtrex 500mg jest super lekiem o dużej skuteczności

Nerwica depresyjna nazywana jest także dystymią. Podstawowym objawem tej nerwicy jest wyraźne pogorszenie samopoczucia. W odróżnieniu od depresji, nasilenie objawów w nerwicy depresyjnej jest znacznie mniej nasilone. Zaobserwowano, że dystymia częściej rozwija się u kobiet. Nerwica depresyjna może także występować u osób starszych. Zazwyczaj jest to spowodowane chorobami, pogorszeniem sprawności fizycznej i intelektualnej bądź poczuciem osamotnienia.

W pozostałych przypadkach cechami charakterystycznymi dystymii są np. problemy z koncentracją, pogorszenie apetytu i nastroju, częste zmęczenie czy niska samoocena. Osoby cierpiące na nerwicę depresyjną zazwyczaj negatywnie oceniają swoją przeszłość, a także obawiają się przyszłości.

Dystymię można jednak skutecznie leczyć. Chorzy powinni regularnie uczestniczyć w odpowiedniej terapii. Zazwyczaj otrzymują również leki antydepresyjne. Profesjonalna pomoc jest niezbędna, ponieważ osoby cierpiące na dystymię mogą mieć skłonności samobójcze. W niektórych przypadkach nerwica depresyjna ma charakter przewlekły. Bardzo ważne jest wówczas wsparcie rodziny oraz przyjaciół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *