Jakie są objawy nerwicy? Driclor

Nerwica ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie psychiczne, ale także fizyczne. Nerwica związana jest z określonym stanem psychicznym, jednakże jej objawy widoczne są również w zdrowiu fizycznym. Jednym z nich są częste bóle głowy, żołądka czy serca. Zaburzenia nerwicowe mogą przyczynić się do trudności z oddychaniem oraz szybszej pracy serca. Obserwowane są także problemy żołądkowe oraz zaburzenia niektórych narządów zmysłów, zwłaszcza wzroku oraz słuchu.

Niekorzystny wpływ nerwicy widoczny jest również w poszczególnych funkcjach poznawczych. Niektóre objawy mogą świadczyć o występowaniu nerwicy. Zalicza się do nich zaburzenia koncentracji oraz pamięci, obsesyjne czynności, takie jak zbyt częste mycie rąk. Podejrzenie nerwicy może zachodzić także w przypadku wykonywania poszczególnych czynności w ściśle określonej kolejności. Część osób cierpiących na nerwicę skarży się również na obsesyjne myśli. Osoba chora wie, że są one nieracjonalne pomimo tego, nie może przestać myśleć na dany temat.

Zaburzenia nerwicowe powiązane są także ze zmianą zachowania. Osoby znerwicowane są często poirytowane i sfrustrowane. Występuje u nich zmienność emocjonalna. Czasem odczuwany jest lęk przed niektórymi przedmiotami czy osobami. Do charakterystycznych dolegliwości nerwicowych zaliczają się także zaburzenia snu. Wszystkie te objawy mają zróżnicowane nasilenie. Nie wszystkie dolegliwości występują jednocześnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *